Сергій Наришкін стоїть за масованими кібератаками проти західних компаній

11:17 27 Октябрь Киев, Украина

За словами віце-президента Microsoft Тома Берта хакерське угруповання Nobelium, яке знаходиться під контролем Служби зовнішньої розвідки Росії, яку очолює Сергій Наришкін, провело понад 22,8 тисячі кібератак на технологічні компанії тільки влітку цього року. Хакери намагалися за допомогою фішингу та підбору паролів отримати прямий доступ до IT-систем клієнтів цих компаній, щоб здійснити масштабні витоки даних та спрямувати їх проти репутації західної кібербезпеки.
Звіт Microsoft про кібербезпеку, що опублікований цими днями,  лідерські позиції за рівнем шкоди для світу утримують угруповання Strontium (APT28, Fancy Bear) та Nobelium (UNC2452). Хакери, що проникли в системи через ПЗ SolarWinds і Microsoft Office 365, шукали інформацію про американські санкції, протидію кібератакам, політику на російському напрямку та вихідні коди. В 2021 році Nobelium перейшла від цілей в IT-компаніях до атак переважно на держустанови.
З 1 липня до 19 жовтня хакери атакували ще 609 клієнтів Microsoft. За даними компанії, всього за цей період вони зазнали спроб злому з боку Nobelium 22868 разів. За словами Берта, частина цих атак були успішними. 
Припинення кібератак та активна протидія хакерам на території Росії було одним із головних пунктів переговорів президентів Володимира Путіна та Джо Байдена у Женеві у червні цього року. Байден передав Росії список секторів (що охоплює практично всю економіку), атака на які спричинить жорстку відповідь у кіберпросторі. Також президент США пообіцяв застосувати щодо Росії «принцип пудингу», який стверджує, що про процес потрібно судити за результатами.
Раніше повідомлялося, що підтвердження повторних атак в кіберпросторі матиме наслідком наступний виток санкцій щодо Росії. До Конгресу вже внесено законопроект про санкції проти вторинного держборгу Росії, наслідки яких будуть значно важчими економічно, аніж усе, що було до того. Важливою точкою для розгляду нових санкцій може стати саміт G20, запланований на 30–31 жовтня. Це найближча як мінімум формальна зустріч президентів Росії та США.
Перші дні листопада можуть стати поворотними у політиці Білого Дому щодо реальної протидії гібридній війні, яку веде Росія проти цивілізованого світу.