Рецепт дестабілізації простий. Створюємо проблему, потім активно закликаємо виходити на протести.

20:05 18 Январь Киев, Украина

Один з способів розхитування ситуації при гібридній війні, це – активно користуватися будь-якими приводами для проведення інформаційних компаній, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки, поглиблення кризи довіри до владних інститутів та радикалізацію настроїв населення. Але, якщо приводу нема, то це теж не проблема. Його можна створити. Згадаємо, наприклад, як розвивалась скандальна ситуація на початку пандемії з госпіталізацією хворих в Нових Санжарах. Все почалось з публікацій кремлівського блогера Шаріка, а потім розповсюджувалось в месенджерах з чітким таргетуванням саме на мешканців Полтавської області. В результаті, на рівному місці були інспіровані нічим не обґрунтований протести (в тому числі із допомогою «титушок»), а це вже стало інформаційним приводом для безлічі істеричних публікацій в російських та проросійських ЗМІ. Мінімум затрат, максимум шуму. Це можливо з будь-якою темою в наш інформаційний час.

Щодо газу. Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і компослуг затвердила нові тарифи з подачі облгазів. Це викликало окремі протестні акції серед населення. Цими акціями миттєво скористалися представники афілійованих з Москвою українських політичних сил. Всілякі Ківи та інші, повилазили на барикади та медведчуковські телеканали з закликами виходити на «майдан» та знести законно обрану владу. В своїх виразах вони активно розбавляють слова лайкою, не соромляться і прямих закликів, ховаючись за своїм депутатством.

Але давайте подивимось кому в Україні належать ті самі облгази, які виступили ініціаторами підняття тарифи на газ і від чийого свавілля так активно «захищають» населення прокремлівські політики. Найбільший власник - любитель Росії Фірташ. Йому належать більшість облгазів в країні. Ще декількома він володіє разом з Льовочкиним та Бойко із ОПЗЖ. Того медведчуковського ОПЗЖ, який зараз активно підбурює людей підніматися та протестувати.

 

Ось і виходить така картина. Однією рукою любителі «руського миру» роблять все, щоб підняти ціну, а іншою – організовують масові заходи з обуреністю на нові тарифи. Класика гібридності. Хтось в Москві смикнув за мотузку, в Києві Медведчук все організував через підручних.